Проведені заходи

День безпечного Інтернету

    День безпечного інтернету, який відзначається 9 лютого, надає унікальну можливіть для проведення просвітницьких заходів з метою популяризації механізмів безпечної роботи в Інтернет. Саме тому, у нашому закладі сьогодні  проведено ряд заходів: практичним психологом та викладачем інформатики проведено вікторину, під час якої учні мали можливість пройти анкетування та ознайомитись з основною інформацією щодо безпеки в Інтернет, КВЕСТ "Безпека в Інтернет", під час якого учні мали можливість дослідити позитивні і негативні сторони Інтернету, засвоїти правила безпечної роботи в Інтернет, інтернет-етики, ознайомитись з небезпеками, які існують в інтернеті та шляхами їх подолання. 









Вебінар "Нові підходи у здійсненні профорієнтаційної роботи в закладі ЗП(ПТ)О: обмін досвідом"

     Профорієнтація - один із важливих напрямків роботи кожного закладу освіти, адже від того, наскільки якісно вона проводиться, залежить набір учнів на наступний навчальний рік. 27 січня, Науково-методичним центором професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-пеагогічних працівників було проведено вебінар з теми "Нові підходи у здійсненні профорієнтаційної роботи в закладі ЗП(ПТ)О: обмін досвідом". Під час вебінару було представлено досвід ДНЗ "ВПУ №11 м. Хмельницького". Учасники вебінару змогли ознайомитись з основними та цікавими, сучасними формами та методами профорієнтаційної роботи, які використовуються у нашому закладі.


Тренінгове заняття для педагогів "Згуртування педагогічного колективу та покращення його психологічного клімату"

    Початок нового року завжди має починатись з нових успіхів, досягнень, нових ідей і можливостей, нових просторів для натхнення у роботі протягом року. Результатом успішної роботи та нових досягнень є колективна робота, згуртованість, прагнення кожного працювати на спільний та успішний результат. Коли в колективі панує доброзичлива атмосфера, взаєморозуміння та підтримка - успіх такому колектив гарантований. Саме тому, для педагогів нашого закладу, 5 січня 2020 р. було проведено тренінгове заняття на тему: "Згуртування педагогічного колективу та покращення його психологічного клімату". 
    Заняття пройшло в активному режимі, у доброзичливій атмосфері, що говорить про позитивне налаштування кожного педагога та готовності працювати на спільний та успішний результат.




















День відкритих дверей

    4 грудня 2020 року у нашому закладі для підопічних проекту "Соціально-педагогічна робота з дітьми та молоддю в Україні", що діє при БО "Карітас Хмельницький" було проведено День відкритих дверей. Підлітків було ознайомлено із діяльністю закладу, проведено ознайомчу екскурсію навчальними кабінетами, виробничими майстернями та презентовано професій, за якими здійснюється підготовка.









Тиждень учнівського самоврядування

    Учнівське самоврядування – нелегка і водночас цікава справа. Саме вона дає учням змогу  зрозуміти, наскільки  важливо вміти організовувати роботу, приймати відповідальні, управлінські рішення.
    З метою піднесення рейтингу та значимості лідерів нашого закладу, з 7 по 11 грудня у нас тривав #Тиждень_учнівського_самоврядування. У понеділок, 7 грудня, стартувала "Школа молодого керівника", під час якої відбулась зустріч директора Василь Селізар з лідерами учнівських груп. Під час зустрічі було обговорено основні пріоритетні завдання та напрями роботи щодо розвитку ВПУ 11, стратегію і тактику впровадження їх в освітній процес, а також застосування спільних рішень для їх ефективного втілення.
Протягом тижня учні виконували роль адміністрації закладу, педагогів, майстрів в/н, вели уроки теоретичного та виробничого навчання та мали змогу відчути себе справжніми господарями закладу.











Відеозвіт проведених заходів в рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства"


Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства

Міжнародний день прав людини
#Правовий_диспут

10 грудня відзначається Міжнародний день прав людини. У цей день, у 1948 році, Організація Об’єднаних Націй прийняла Загальну декларацію прав людини – перший універсальний міжнародний акт з прав людини, що проголошує цивільні та політичні права і свободи особистості - рівність всіх перед законом, право кожного на свободу і особисту недоторканність, свободу совісті. Сьогодні у нашому закладі відбувся #Правовий_диспут_Підліток_і_закон  за участі старшого інспектора Ювенальної превенції Південно-Західного ВнП Хмельницького ВП ГУНП у Хмельницькій обл., лейтенанта поліції Гвоздецької Ю. О. та інспектора Костюк С. І.  Під час зустрічі було обговорено основні аспекти правового захисту неповнолітніх, зокрема і від домашнього насильства.





Семінар для педагогів

 8 грудня, в рамках #Акції_16_днів_проти_насильства для класних керівників, майстрів в/н проведено семінар на тему: "Насильство у сім'ї. Як запобігти та допомогти". Під час семінару було обговорено причини виникнення насильства у сім'ї, види домашнього насильства, їх ознаки, алгоритм реагування педагогічних працівників та перенаправлення дітей, постраждалих від насильства під час освітнього процесу в умовах змішаного навчання (згідно Наказу МОН України "Про затвердження Методичних рекомендацій щодо виявлення реагування на випадки домашнього насильства і взаємодії педагогічних працівників із іншими органами та службами”).





Правовий вектор ЗАХИСТИ СЕБЕ ВІД НАСИЛЬСТВА

Заходи щодо акції "16 днів проти насильства" тривають. 4 грудня 2020 року відбувся круглий стіл за участі  лідерів учнівського самоврядування  та заступника начальника відділу надання безоплатної вторинної правової допомоги Мар'яною Пестун.  Під час зустрічі були обговоренні форми домашнього насильства та форми захисту від насильства в рамках правового поля.





Міжнародний день людей з інвалідністю

 3 грудня, відзначають Міжнародний День людей з інвалідністю. Його було засновано 14 жовтня 1992 року Генеральною Асамблеєю ООН. 
Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства — людей із інвалідністю. Саме тому у нашому закладі сьогодні проведено акцію #Добро_і_милосердя_два_крила_на_яких_тримається_людство. Учні, працівники нашого закладу взяли участь у даній акції, виявивши своє толерантне ставлення підтримку людям з інвалідністю.






Протидія торгівлі людьми

У нашому закладі триває Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства". 2 грудня відзначається Міжнародний день боротьби з рабством. Не оминула ця подія і наш заклад. В рамках акції, було організовано акцію "Світ вільний від рабства", організований спільно із Благодійним фондом "Ксена". До нас завітала голова фонду Оксана Устинова, та юрист відділу боротьби зі злочинами, пов'язаними з протидією торгівлі людьми, Максим Маланчук. Зі здобувачами освіти проведено флешмоб та просвітницьку бесіду щодо протидії торгівлі людьми. Всі учні, працівники отримали матеріали з рекомендаціями #ПротиДІЙ_Торгівлі_людьми.






Міжнародний день боротьби зі СНІД

Щорічно, 1 грудня, відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІД. Цей день започатковано з метою підвищення обізнаності про епідемію СНІДу, викликаною поширенням ВІЛ-інфекції, а також толерантного ставлення до хворих на СНІД людей. 
Символ  Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом – червона стрічка, яка символізує пам'ять про людей, життя яких забрала хвороба. Також вона є символом боротьби із захворюванням і надії на те, що незабаром знайдуть ліки від СНІДу . 
 Саме тому, у цей день у нашому закладі відбулась акція "Червона стрічка" у підтримку хворих на СНІД людей, а також відбувся просвітницький захід  "Подумай про майбутнє - обери життя", метою якого є привернення уваги учнів до даної хвороби.






Ми за здоровий спосіб життя
Проблема «шкідливих звичок» є дуже поширеною в наш час, а боротьба з ними це завдання не тільки державного рівня, а й кожного закладу освіти.
Але, як кажуть, будь-яку хворобу простіше попередити, ніж лікувати. Саме з цією метою у нашому закладі проведено години спілкування та організовано виставку газет на тему "Ми за здоров'я та проти наркотиків".






Ми за життя без наркотиків

Здоровий   спосіб  життя передбачає  дотримання виконання певних правил, що забезпечують гармонійний розвиток, високу працездатність, духовну рівновагу та здоров’я людини. З метою формування у здобувачів освіти ціннісних життєвих навичок, профілактики та запобігання вживання наркотичних і психотропних речовин, сьогодні, 24.11.20 р., організовано та проведено спільний захід з працівниками Управління боротьби з наркозлочинністю Шевчуком Р. С та Ципляком Я. М. Під час заходу учні були ознайомлені про вплив наркотиків на мозок, психіку та життя людини, відповідальність за вживання та розповсюдження наркотиків, а також,  здатність тверезо мислити, відповідально діяти та вести здоровий спосіб життя.




Участь у Всеукраїнських психолого-педагогічних читаннях

18 травня 2020 року в Інституті педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України, через платформу ZOOM, відбулися Х Всеукраїнські психолого-педагогічні читання, присвячені пам’яті Бориса Олексійовича Федоришина «ПРОФОРІЄНТАЦІЯ: СТАН І ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ», організатором яких був колектив співробітників відділу психології праці. В психолого-педагогічних читаннях взяли участь більше 100 науковців, серед яких науковці, викладачі, вчителі, психологи, аспіранти та студенти. На читаннях було презентовано досвід практичного психолога ВПУ №25 щодо профорієнтаційної роботи  з випускниками ЗЗСО. Під час виступу учасники читань були ознайомленні з профорієнтаційною роботою у звичайних умовах освітнього процесу, а також новими формами та методами профорієнтації в умовах карантину: онлайн-діагностика випускників ЗЗСО, онлайн-консультування, впровадженням квест-технології, а саме розробкою та проведенням онлай-квесту «Світ професій», створенням профінформаційних відеороликів та матеріалів.







Презентація досвіду практичного психолога  в умовах карантину

28 квітня 2020 року Науково-методичним центром професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області було проведено вебінар для практичних психологів і соціальних педагогів ЗП(ПТ)О щодо їх діяльності в умовах карантину, у якому взяли участь 40 учасників із 23 ЗП(ПТ)О області. На вебінарі обговорювались питання щодо особливої ролі психологічної служби ЗП(ПТ)О у психологічному та соціально-педагогічному супроводі освітнього процесу в умовах карантину, заходів, які були здійснені НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області задля забезпечення методичного супроводу сучасних умов взаємодії з учасниками освітнього процесу, підсумувано результати діяльності психологічних служб ЗП(ПТ)О, що були здійснені у період карантину.
Під час вебінару було презентовано досвід практичного психолога ВПУ №25 щодо психологічного супроводу учасників освітнього процесу та нових форм та методів профорієнтаційної роботи в умовах карантину.


Участь у всеукраїнському конкурсі "Основи кібербезпеки"

На сьогодні Інтернет проник у наше життя і діяльність. І тому, дуже важливо мати знання про безпеку у Всесвітній мережі, вміти віднайти правильні способи захисту нашого приватного життя під час перебування в онлайн. Саме тому, учні нашого закладу взяли участь у Всеукраїнському конкурсі "Основи кібербезпеки", спрямованого на систематизацію та розширення знань про Інтернет та його можливості, ознайомлення з правилами користування мережею та небезпеками, які чатують в ній. Всі учасники нагороджені дипломами І, ІІ, ІІІ ступенів та подяками за участь від" Всеосвіта".






Зустріч з випускниками ЗЗСО

18.02.20р., у нашому закладі відбулась зустріч з учнями ЗОШ 12 м. Хмельницького. З учнями 9-х класів була проведена профорієнтаційна робота, яка поєднала у собі заняття з елементами тренінгу (вибір професії) та профорієнтаційний КВЕСТ, метою якого є популяризація професій, за якими здійснюється підготовка, та нашого закладу. Учні-експерти, разом з майстрами виробничого навчання, презентували професії, за якими вони навчаються, та провели для наших гостей майстер-класи. Зустріч пройшла в активному, творчому режимі. Запрошуємо наших гостей до нас на навчання!






КВЕСТ "Безпека в Інтернет"

11 лютого 2020 року у світі відзначається День безпечного інтернету, метою якого є поширення знань про безпечне, відповідальне, позитивне використання цифрових технологій для дітей та молоді. Саме тому, сьогодні, для учнів другого та третього курсів, було організовано та проведено КВЕСТ "Безпека в Інтернет", під час якого учні виконували різноманітні завдання, які допомогли зробити акцент на позитивному використанні технологій, освіченості з питань онлайн-безпеки. Всі учасники КВЕСТу гарно попрацювали та отримали за гарну і активну роботу солодкі призи




Виховна година "Волі народної дзвін"

 29 січня, Україна вшановує пам'ять Героїв битви під Крутами. Крути – одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії українського народу. Для того, щоб сучасна молодь пам' ятала і вшановувала подвиги Героїв, які виборювали незалежність нашої країни, було проведено відкритий виховний захід "Волі народної дзвін", який підготували Пенделюк Н. П. та Сова З. А. з учнями 23 групи. Під час заходу згадувалися події бою під Крутами, подвиги теперішніх Героїв, які боронять кордони на сході нашої держави.
 







 Виховна година "Чорнобиля гіркий полин"


13.12.19 р., напередодні Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, для учнів груп 23 та 32 проведено відкриту виховну годину "Чорнобиля гіркий полин". На захід було запрошено мешканця м. Прип'ять, ліквідатора, Клименка Івана Петровича, який розповів про події, які сколихнули увесь світ, а також про людей, які ціною власного життя і здоров' я врятували від ядерного лиха не лише Україну, але і цілий світ. Для гостя учні підготували музичний дарунок
 






Тренінг профорієнтаційного спрямування

На виконання наказу Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА, (від 26.11.19 427-од), сьогодні, 12.12.19 р., педагоги-тренери ВПУ 25 м. Хмельницького провели серед учнів 9-11 класів ЗОШ 25 м. Хмельницького тренінг профорієнтаційного спрямування. Приємно відзначити, що школа гостинна, чудовий педагогічний колектив, сприятлива та затишна атмосфера. Заняття пройшли в активному режимі, задоволення від роботи отримали як тренери, так і учні








Зустріч з учнями ЗОШ №9 м. Хмельницького

11.12.19 р., наш заклад (ВПУ 25 м. Хмельницького) відвідали учні ЗОШ №9 м. Хмельницького з профорієнтаційною метою. Для 9 - класників було проведено КВЕСТ, з елементами майстер-класів та тренінг профорієнтаційного спрямування, метою якого є популяризація ЗП (ПТ) О.








Семінар-тренінг профорієнтаційного спрямування

На виконання  Указу Президента України від 08.11.2019 № 837/2019 «Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави», листа Міністерства освіти і науки  України від 22.11.2019 № 5/612-19 «Щодо проведення семінарів-тренінгів профорієнтаційного спрямування», наказу Департаменту освіти і науки  Хмельницької ОДА N427-од від 26.11.2018р., 6 грудня, на базі  Центру кар’єрного консультування  ВПУ №25 проведено Семінар-тренінг профорієнтаційного спрямування для педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти, що залучаються до профорієнтаційної роботи. Тренінг розроблено творчою групою, за участі Н. Сиско (завідувач лабораторії ПК та ДЕР НМЦ ПТО ПК ІПП у Хмельницькій області), А. Смалюк-Димніч (методист з виховної роботи НМЦ ПТО ПК ІПП у Хмельницькій області), А. Гембової (заступник начальника відділу організації профорієнтаційної  роботи Хмельницького обласного центру зайнятості), Н. Пенделюк (практичний психолог ВПУ №25 м. Хмельницького), С. Дячок (соціальний педагого ВПУ №25 м. Хмельницького).
Мета семінару-тренінгу - підготовка тренерів для провадження профорієнтаційної роботи із школярами 8-11 класів пілотних закладів загальної середньої освіти, поширення інформації про освітні пропозиції закладів професійної (професійно-технічної) освіти, підняття престижу професійної освіти, створення  мотиваційних інструментів для майбутнього вибору робітничої професіі молоддю. 
Під час семінару практичним психологом було презентовано досвід щодо напрацювань у роботі з організації профорієнтації молоді.





Всеукраїнська акція "16 днів проти насилля"

В рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насилля" в нашому закладі соціально-психологічною службою було проведено ряд просвітницьких заходів та тренінгових занять. Зокрема, було організовано зустріч з юристом відділу надання безоплатної правової допомоги Пестун М. В., яка ознайомила учнів з видами домашнього насилля та правовими орієнтами для кожної дитини, проведено профілактичну лекцію "Ми проти СНІДУ", під час якої учні були ознайомлені з основними шляхами передачі ВІЛ інфекції та основними шляхами попередження та запобігання передачі вірусу. В рамках проведення проекту щодо безпечної міграції та працевлаштування, проведено тренінгове навчання з учнями за сприяння благодійного фонду "Ксена" (О. Устиновою), проведено тренінгові заняття "Сім'я без насильства", а також продемонстровано відеоролики проти насилля над дітьми, метою яких є навчання обізнаності проти даного явища.










Педагогічні читання на тему "Суїцидальні тенденції сучасної молоді: причини та шляхи профілактики"

Хоча людському життю немає ціни, ми завжди вчиняємо так, немов існує щось іще цінніше. Самогубство (суїцид) – тема, що була актуальною в усі часи, але ставлення до неї протягом епох було різне і досить довгий час дана тема була предметом табу. Але, на сьогодні, актуалізується проблема дитячого суїциду, тому виникає необхідність говорити про шляхи профілактики та запобігання даного явища. Сьогодні, у ВПУ 25, відбулись педагогічні читання на тему "Суїцидальні тенденції сучасної молоді: причини та шляхи профілактики". Педагоги були ознайомлені з основними детермінантами суїцидальної поведінки, структурою, видами суїцидів, а основне, шляхами профілактики даного явища серед молоді.



Тренінгове заняття на тему: "Підприємницька компетентність як складова професійного успіху майбутніх фахівців"

В рамках проведення обласного проблемного семінару педагогічних працівників "Шляхи формування професійної компетентності майбутніх кваліфікованих робітників економічного та комерційного напряму відповідно до вимог сучасного ринку праці", для викладачів економічних дисциплін сьогодні було проведено тренінгове заняття на тему: "Підприємницька компетентність як складова професійного успіху майбутніх фахівців". Мета заняття - визначення необхідності формування підприємницької компетентності для особистісного та професійного розвитку майбутніх фахівців. Заняття пройшло в активному та творчому режимі. Під час тренінгу використовувались сучасні педагогічні методи, які розвивають мислення, креативність, організаційні якості, вміння планувати діяльність, які можна застосувати на уроках. Вцілому мета заняття була досягнута, очівання учасників здійснилися.




 



Заняття з елементами тренінгу "Жити - це здорово"

3 жовтня 2020р., у групах 11 та 13, проведено заняття з елементами тренінгу "Жити - це здорово". Під час заняття учні навчались протистояти негативному впливу оточення, виробляти навички виходу зі скрутних становищ, оптимізму, стосовно реальності життя, та вмінні адаптовуватись у новому оточенні








Корекційне заняття "Станція під назвою ЖИТТЯ"

Життя людини - це чарівна подорож, яка вимагає багато зусиль, аби гідно його прожити. Головною у житті є людина і тому кожен йде своїм шляхом розвитку, переживає свої труднощі та знаходить шляхи їхнього подолання. Зміцнювати вольові якості під час виникнення труднощів та перешкод, формувати уявлення про життєві цінності сьогодні навчались учні груп 31 та 34 під час корекційного тренінгового заняття "Санція під назвою Життя".


















Протидія булінгу

В рамках тижня протидії булінгу, для учнів першого курсу, проведено просвітницьку лекцію "STOP булінг", під час якої учні були ознайомлені з видами, формами булінгу, типовими рисами жертви та агресора, та психологічними порадами, які допоможуть уникнути даного явища. Розглянули також основні моменти ЗУ "Про протидію булінгу", для розуміння відповідальності та правил поводження в разі виявлення даного явища та захисту з правової точки зору. Для учнів другого курсу організовано зустріч з юристом відділу надання безоплатної правової допомоги, Пестун М. В., яка розповіла про надання правової допомоги в разі вчинення булінгу












Тиждень протидії булінгу "Я маю право"

17 вересня 2020 р., у нашому закладі, в рамках Всеукраїнського тижня протидії булінгу, стартував тиждень "Я маю право", метою якого є профілактика даного явища у закладі освіти. Головний спеціаліст ювенальної превенції у Хмельницькій області Мельник С. М. ознайомила учнів про відповідальність за вчинення булінгу, порядок звернень у разі вчинення насильства. Запрошений працівник комп'ютерної академії "ШАГ" розповів про одну з найпоширеніших форм - кібербулінг, як боротися з цим явищем та як не стати жертвою











День протидії булінгу

Проблема булінгу (цькування) останнім часом набирає все більше обертів в Україні. Особливо вказана проблема розповсюджена у закладах освіти серед учнів. Саме тому, 27 лютого 2019 р., напередодні "Дня рожевої сорочки, у нашому закладі організовано День протидії булінгу. Усі працівники, учні у цей день прийшли до закладу у рожевому одязі або з елементами рожевого. З учнями проведено тренінгове заняття "Вчимося протидіяти булінгу", де вони мали можливість усвідомити власну відповідальність за вчинення цькування, та вчились протистояти даному явищу. Кожна група підготувала газету на дану тематику, де гарно висвітлені причини вчинення булінгу та шляхи подолання даного явища серед учнів.
З метою недопущення випадків цькування в учнівському колективі, для  учнів розроблено пам'ятку з рекомендаціями як не стати жертвою булінгу.













Педагогічні читання «БУЛІНГ як чинник психологічного нездоров’я учнів»

Педагогічні читання «БУЛІНГ як чинник психологічного нездоров’я учнів» відбулись у ВПУ №25 26 лютого 2019 року, напередодні «Дня рожевої сорочки». Надзвичайно важлива  тема,  особливо актуальна в контексті законодавчих змін.
Педагоги були ознайомлені з причинами виникнення, видами булінгу, особливостями взаємодії з учнями та батьками.
Про законодавче підгрунття протидії  булінгу та адміністративну відповідальность  в разі вчинення булінгу учнями  розповіли  запрошені представники Відділу ювенальноі превенціі ГУНП у Хмельницькій області.
Всі педагогічні працівники отримали розроблені психологом пам’ятки щодо реагувань на випадки булінгу.





Мотиваційний тренінг «Моя професія – моє майбутнє»

6 лютого 2019 року, у рамках ІІІ етапу проекту «Співпраця бізнесу і профтехосвіти» «Мій вибір. Моя професія. Мій успіх», ініційованого Благодійним фондом Народного депутата України Сергія Лабазюка «Ми поруч!» у ВПУ №25, зустрілись учні закладів професійної освіти м. Хмельницького та м. Волочиськ, які мають стати експертами молодіжного середовища з проблем вибору професії, та представники адміністрацій ЗП(ПТ)О, відповідальні за організацію профорієнтаційної роботи. Для учнів, практичним психологом Пенделюк Н.П., соціальним педагогом Дячок С.С. було проведено тренінг, який  передбачав комплекс вправ на розвиток комунікативних умінь, мотивацію до розвитку власної професійної кар‘єри, визначення етапів професійного успіху. Учасники тренінгу отримали імпульс для активних дій з популяризації професійної освіти у середовищі однолітків і, сподіваємось, стануть «агентами змін» у виборі професій, справді затребуваних на ринку праці












Андріївські вечорниці


Кожна нація, кожен народ має свої звичаї та традиції, які виробляються протягом багатьох століть і освяченні віками. Звичаї народу - це ті прикмети, за якими розпізнається народ не тільки в сучасному, але і в його історичному минулому. 13 грудня ми святкуємо день Андрія Первозванного, а за староукраїнськими традиціями - свято Калити. Тому, для учасників всеукраїнської науково-практичної конференції, яка проводиться на базі нашого училища 13-14 грудня 2018 р., для наших поважних гостей, класним керівником групи №13 Пенделюк Н.П. було підготовлено та проведено виховний захід на тему Андріївських вечорниць "Допоможи, Андрію, отримати ту долю, про яку я мрію". Учні відтворили всі традиції цього свята, з випіканням та кусанням Калити, ворожіннями та українськими піснями.











І ще раз про СНІД

30 листопада 2018 р., напередодні  Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ/СНІД, який відзначається 1 грудня, у нашому навчальному закладі було проведено ряд заходів: тренінгові заняття, просвітницькі лекції, адже на сьогодні СНІД - це одна з найголовніших проблем, з якою людство зіштовхнулось у 20 та перейшло у 21 століття. Учні були ознайомлені з поняттями ВІЛ/СНІД, основними шляхами передачі вірусу, а основне - порадами як вберегти та захистити себе від цього захворювання. Для учнів розроблено рекомендації - 10 основних правил, які молодь має знати про СНІД. У підтримку ВІЛ інфікованих та хворих на СНІД людей, учні та педагоги почепили червоні стрічки, які символізують перемогу над вірусом.












 «Протидія торгівлі людьми»

14 листопада 2018 р., в рамках тижня БЖД, з учнями випускних груп було проведено лекційне заняття "Протидія торгівлі людьми". Учні були ознайомлені з видами, етапами, причинами та формами торгівлі людьми, переглянули фільм, в якому було продемонстровано, як не потрапити у тенета рабства. Для учнів також було розроблено психологічні рекомендації щодо запобігання торгівлі людьми, які вони отримали по завершенню лекції.







Співпраця з працівниками Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді


Протягом навчального процесу наш навчальний заклад постійно співпрацює з різними організаціями, у тому числі і з Центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. 8 листопада 2018 р., було організовано зустріч з юристом даного центру Ялохою Н. Ю., яка провела лекцію у групі №15, які навчаються за професією «Слюсар з механоскладальних робіт» на тему: "Відповідальність за вчинення булінгу". Учні були ознайомлені з видами булінгу, а також відповідальністю за вчиненні дії.

Корекційне заняття"Репродуктивне здоров'я молоді. Формування відповідальної поведінки"

31 жовтня 2018 р., для учнів, які проживають у гуртожитку, було проведено корекційне заняття на тему: "Репродуктивне здоров'я молоді. Формування відповідальної поведінки". Тема репродуктивного здоров' я на сьогодні дуже актуальна, особливо для підлітків, тому метою заняття було ознайомлення учнів з особливостями підліткового віку, факторами, які впливають на репродуктивне здоров'я, наслідками раннього статевого життя. Учні гарно виконували практичні заняття, були активними, дискутували. На завершення заняття всі разом написали лист-побажання майбутнім батькам, які в майбутньому будуть створювати сім'ї та виховувати дітей.







Педагогічна рада на тему: "Насильство в сім'ї. Як запобігти та допомогти"

В умовах сьогодення насильство у сімї – проблема світового масштабу і є однією із форм порушення прав людини. Сьогодні від домашнього насильства переважно страждають жінки, люди похилого віку. Але найбільш гостро проблема насильства постає серед неповнолітніх дітей, які є найбільш вразливою категорією населення що пов’язано з їх фізичною, соціальною та психічною незрілістю. 24 жовтня 2018 р., у навчальному закладі відбулось засідання педагогічної ради на тему: "Насильство в сім'ї. Як запобігти та допомогти". Педагоги були ознайомлені з видами насильства, ознаками та причинами виникнення насильства у сім'ї, методичними рекомендаціями МОН щодо виявлення та реагування на випадки домашнього насильства. Теоретичну частину закріпили практичною, програючи різні ситуації.







Зустріч із представниками Зарічанського відділу поліції

У нашому навчальному закладі активно проводиться робота щодо профілактики правопорушень серед неповнолітніх, адже на сьогодні дана тема є досить актуальною (паління в громадських місцях) так як саме серед молоді дане явище є досить розповсюдженим.
24 жовтня 2018 р., у навчальному закладі було організовано зустріч з представниками ювінальної превенції Зарічанського відділу поліції інспекторами Дробиною Ігорем Володимировичем та Курською Світланою Володимирівною, які провели лекцію з учнями групи №22 з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» на тему "Адміністративна та кримінальна відповідальність за вчинення правопорушень". Учні були ознайомленні з видами відповідальності за скоєння правопорушень.

Корекційне заняття"Вчимося поважати один одного"

На сьогоднішній день в учнівському середовищі досить розповсюдженим є явище булінгу. На жаль, в кожному навчальному закладі є діти, які  вдаються до цькувань та такі , які піддаються цькуванню. Це  призводить до виникнення різних стресових станів, в результаті чого в учнів виникають тривожність, пригніченість, відчуженість та інші негативні прояви. Тому, 19 жовтня 2018р., у групах 34 та 22 було проведено корекційно - розвивальне заняття на тему: "Вчимося поважати один одного". Мета заняття - формування толерантного ставлення та поваги один до одного, запобігання проявам явища булінгу.

Комментариев нет:

Отправить комментарий